Potrącenie pieszego w Żelazowicach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego w Żelazowicach

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 72 letni mieszkaniec gminy Żarnów. Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego o godzinie 20.45, w miejscowości Żelazowice. Wstępnie mundurowi ustalili,że 33 letni kierowca opla astry najechał na leżącego na ziemi mężczyznę. Niestety mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji życia 72 latka nie dało się uratować.

Policjanci jeszcze raz  zwracają się z apelem do mieszkańców o ostrożne poruszanie się po drogach. Szczególnie  zimą kiedy  pobocza są oblodzone . Warto jest także pamiętać, że nasze bezpieczeństwo znacząco może poprawić zakładanie na odzież  elementów odblaskowych. I choć przepis nie nakazuje poruszać się w terenie zabudowanym wyposażonym w takie akcesoria, to zdrowy rozsądek podpowiada, by  jednak wyposażyć się w jakikolwiek odblask. Szczególnie jeśli mieszkamy w  miejscowościach, w których nie ma chodników. Pieszy korzystający z pobocza zawsze naraża się na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Dlatego  warto jest zwyczajnie być widoczniejszym i w tak prosty sposób ograniczyć ryzyko  wypadku.

Kamizelka odblaskowa powoduje,że pieszy czy rowerzysta jest zdecydowanie lepiej widoczny dla kierowcy samochodu. Warto o tym pamiętać i tę wiedzę przezywać najmłodszym.

Oczywiście informacje te dzieciom zawsze przekazują policjanci podczas spotkań profilaktycznych, niemniej jednak wiele w tej kwestii zależy też od samych rodziców.

  • Żelazowice, miejsce wypadku drogowego, zdjęcie KPP Opoczno