Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol? Narkotyki? Nie ! Dziękuję! Pod takim hasłem odbył się Jubileuszowy XV Turniej Halowy w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie.

Dwa dni sportowych zmagań, ponad 500 uczestników - to bilans turnieju w piłkę nożną jaki już po raz XV zorganizował opoczyński Wydział Prewencji. 20-21 marca 2018 roku, na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, odbyła się kolejna już XV edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem „Alkohol?, Narkotyki?, Nie, Dziękuję!!!”.

   Organizatorem zawodów obok policjantów była Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie z przy udziale i rzeczowym wsparciu: Starostwa Powiatowego w Opocznie, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Opoczno, Ceramiki Paradyż, Falck Medycyna, Remtrak, Opoczno, Opoczna I, Optex Opoczno, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie.

Warto podkreślić, że opoczyński samorząd, instytucje z terenu powiatu oraz opoczyńskie firmy od lat wspierają inicjatywę opoczyńskich policjantów. 

   W tym miejscu  należą się szczególne podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Opoczno, a w szczególności dla Pana Rafała Kądzieli- Burmistrza Miasta oraz Pana Tomasza Łuczkowskiego - Sekretarza Miasta za to,że zawsze wspierają opoczyńską  policję przy  organizowaniu wszelkich eventów profilaktycznych. Ich osobiste zaangażowanie, pomoc ale przede wszystkim ogromne zrozumienie  dla potrzeb organizowania tego rodzaju przedsięwzięć pozwala  nam na przeprowadzenie  tak dużego sportowego wydarzenia jakim bez wątpienia jest dwudniowy turniej w piłkę nożną. Wiemy, że Pan Burmistrz jest przyjacielem  programów profilaktycznych, rozumie jak wielkie znaczenie  w kształtowaniu młodego człowieka mają wszelkie działania edukacyjne wykraczające poza schematy, dlatego  jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

To dzięki zrozumieniu naszych przyjaciół, finaliści turnieju otrzymują na prawdę cenne nagrody, a każda grająca 8 osobowa drużyna oprócz słodkiego poczęstunku mogła liczyć na ciepły posiłek. Dlatego  kierownictwo opoczyńskiej policji postanowiło uhonorować wszystkie te osoby, które przez 15 lat w różnej formie wspierały i pomagały organizować tak duże przedsięwzięcie jakim jest dwudniowy turniej w piłkę nożną. 

Jako symbol wdzięczności za lata współpracy statuetki otrzymali:

 • Poseł na Sejm RP- Robert Telus,  w imieniu Pana Posła nagrodę odebrał  Dyrektor Biura Poselskiego Pan Rafał Skoczylas
 • Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego- Pani Maria Barbara Chomicz
 • Starosta opoczyński- Pan Józef Róg
 • v-ce Starosta Opoczyński -Pan Marcin Baranowski
 • Zastępca Burmistrza Opoczna- Pani Anna Zięba
 • Sekretarz Miasta i Gminy Opoczno- Pan Tomasz Łuczkowski
 • Burmistrz Miasta i Gminy Drzewica - Pan Janusz Reszelewski
 • Wójt Gminy Sławno- Pan Tadeusz Wojciechowski
 • Wójt Gminy Poświętne- Pan Michał Franas
 • Nadleśniczy Nadleśnictwa Opoczno- Pan Dawid Kosylak
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie- Pani Anna Pręcikowska- Skoczylas
 • Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opocznie- Pani Anna Kucharska
 • Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Opocznie- Pan Jerzy Misiusrki
 • Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie- Pan Adam Grabowski
 • Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb.- Pan Bogusław Kulawiak oraz Michał Kędziora
 • Grupa Paradyż – Prezes Pan Adam Tępiński oraz Pan Tomasz Popielawski
 • Opoczno S.A – Pani Grażyna Żelazowska
 • Optex S.A- Pan Wojciech Wojtarek
 • Kierownik Stacji Ratownictwa Medycznego Falck w Opocznie- Pan Michał Winter
 • Przedstawiciele Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opocznie: Pani Dorota Wiktorowicz oraz Pani Marta Milczarczyk
 • Właściciel firmy Bud Trans w Opocznie – Pan Krzysztof Rzeźnik
 • Firma Remtrak- Prezes - Pan Zbigniew Ciemny
 • Zakład Przetwórstwa Mięsnego WOY Bukowiec Opoczyński- Pan Zdzisław Wojciechowski
 • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stępień- Pan Stanisław Stępień
 • Wieloletni współorganizatorzy turnieju:
 • Pan Szymon Szpoton
 • Pan Marek Czarnecki
 • Pan Marek Sijer
 • Pani Marta Duch- pedagog SP nr 3 w Opocznie
 • Pani Jolanta Milczarek-Stanik – UMiG Opoczno
 • Przemysław Nowak
 • Pani Wanda Panfil- mistrzyni świata w maratonie, 14-krotna mistrzyni Polski w biegu przełajowym i maratonie, 13-krotna wicemistrzyni oraz 9-krotna rekordzistka kraju.
 • Pan Grzegorz Piechna- reprezentant Polski w  piłce nożnej

   Tegoroczny turniej został wzbogacony o konkurs plastyczny, poświęcony tematyce życia bez nałogów oraz na logo turnieju. Konkurs został  dedykowany do trzech kategorii wiekowych.

Uczniów klas I-III, IV-VI oraz klas VII i gimnazjów.  Do opoczyńskiej policji wpłynęło 137 prac plastycznych, spośród których komisja wybrała 12 laureatów.

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

Kategoria klas I-III

1 miejsce – Szymon Surosz  Szkoła Podstawowa w Kozeninie

2 miejsce-Wiktoria Kupis Szkoła Podstawowa w Kunicach

3 miejsce Antoni Antosik Szkoła Podstawowa w Kozeninie

Kategoria Klas IV-VI

1. miejsce- Kacper Bak, Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

2. miejsce- Amelia Jaskóła, Szkoła Podstawowa nr 3 w Opocznie

3. miejsce Wiktora Stępień, Szkoła Podstawowa nr 3 w Opocznie

Kategoria klas VII oraz gimnazjum

1. miejsce  Wiktoria Białecka , Szkoła Podstawowa w Mniszkowie

2. miejsce Daria Kupis, Gimnazjum w Szadkowicach

3. miejsce Natalia Tomasik, Szkoła Podstawowa w Żarnowie

Kategoria LOGO

Miłosz Sieroń, Szkoła Podstawowa w Żarnowie

Wiktoria Tuderek- Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

Sandra Parda- Gimnazjum w Szadkowicach

 

   Turniej to nie tylko piłkarskie zmagania, to także doskonała okazja do przybliżenia młodzieży programu ”Dzielnicowy Bliżej Nas”, aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"oraz zawodu policjanta. Mundurowi wspólnie z pracownikami Zespołu Kadr i Szkolenia w specjalnie na tę okazję przygotowanym stanowisku informacyjnym, zachęcali zainteresowanych  do wstąpienia w szeregi policji. 

Swoje stanowisko z licznymi gadżetami miała także gazeta „Policja 997”.

 Każdego roku obok rozgrywek piłkarskich policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne na temat zagrożeń związanych m.in. z używaniem alkoholu oraz środków odurzających, odpowiedzialności karnej nieletnich, a także właściwych postaw w zakresie kibicowania w trakcie imprez sportowych. W tym roku wśród prelegentów obok dzielnicowych i policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii byli: Przewodnicząca III Wydziału Sądu Rodzinnego i Nieletnich SSR Iwona Dembińska-Pęczek, pracownicy Nadleśnictwa Opoczno oraz ratownicy medyczni z firmy Falck Medycyna, którzy uczyli podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Należy podkreślić, że zaproszeni prelegenci w bardzo ciekawy i przystępny sposób tłumaczyli dzieciom zawiłe zagadnienia związane z przepisami prawa.

SSR Iwona Demińska-Pęczek podzieliła się z młodzieżą wieloma informacjami, które miejmy nadzieję, uświadomią młodzieży jak szybko i czasami w przypadkowy sposób można popaść w konflikty z prawem.

   Wiele radości dzieciom sprawiły także spotkania z leśniczymi z opoczyńskiego nadleśnictwa. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak poznać wiek drzewa, jak rozpoznać ich rodzaje, i co  najważniejsze- obejrzeć je z bliska. To była doskonała lekcja przyrody. Dodatkowo uczestnicy otrzymywali od leśniczych w nagrodę za aktywność sadzonki drzewek.

Ponadto, przez dwa dni piłkarskich zmagań, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Opocznie wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim na terenie sali gimnastycznej opoczyńskiej trójki prowadzili zajęcia z zakresu przepisów ruchu drogowego, połączone z praktycznym sprawdzianem umiejętności.

   W trakcie turnieju rozegrano łącznie 65 spotkań piłkarskich. Uwzględniając przy tym opiekunów poszczególnych zespołów, a także licznie zgromadzoną na trybunach publiczność, można śmiało stwierdzić, iż liczba uczestników turnieju w tym roku osiągnęła około 1000 osób.

Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały atrakcyjnymi nagrodami, z pucharem Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie na czele, natomiast na ręce najlepszych zawodników przekazane zostały statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci m.in. piłkarskich strojów, plecaków śpiworów, piłek nożnych, gadżetów elektronicznych i innych przedmiotów.

   Podczas uroczystego zakończenia imprezy nagrody wręczali: Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego – Maria Barbara Chomicz, Starosta Opoczyński – Józef Róg, v-ce Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi- insp. Andrzej Łapińśki, Sekretarz Miasta Tomasz Łuczkowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Opoczno- Dawid Kosylak, Prezes Grupy Paradyż- Adam Tępiński, Prezes firmy Remtrak- Zbigniew Ciemny, Opoczno S.A- Zbigniew Koćmiel, Wojciech Wojtarek z firmy Optex S.A, przedstawiciel WORD w Piotrkowie Tryb. –Wojciech Ślusarczyk, Wanda Panfil, Grzegorz Piechna, Komendant Powiatowy Policji w Opocznie – mł. insp. Konrad Kobierski.

Za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia na szczególne podziękowania zasługują: Pani Marta Duch z SP nr 3 w Opocznie, Pani Dorota Wiktorowicz i Pani Marta Milczarczyk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie, Pani Jolanta- Milczarek-Stanik, a także sędzia piłkarskich rozgrywek Arkadiusz Gadomski.

Wyniki turnieju:

Kategoria klas I – III

I miejsce – Dwójeczka I

II miejsce – Cera 2008

III miejsce – Żarnów 2008

Najlepszy zawodnik – Oskar Leśniewski-Cera 2008

Najlepszy bramkarz – Mikołaj Białeta Dwójeczka I

Najlepszy strzelec – Jakub Kmita –Dwójeczka I 6 bramek

 

Kategoria Klas IV – VI

I miejsce – FC Tygryski

II miejsce – SP Żarnów

III miejsce – SP Ogonowice

Najlepszy zawodnik – Kacper Stańczyk- SP Żarnów

Najlepszy bramkarz – Axel Holewiński-FC Tygryski

Najlepszy strzelec – Dawid Białas- SP Żarnów

 

Kategoria klasy VII oraz  Gimnazjum

I miejsce – Chłopcy Radarowcy

II miejsce – Gimnazjum Białaczów

III miejsce – SGOZŻ

Najlepszy zawodnik – Wiktor Karasiński- Chłopcy Radarowcy

Najlepszy bramkarz – Marcel Chrabąszcz- SGOZŻ

Najlepszy strzelec – Miłosz Grzesiński-Gimnazjum Białaczów

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.`

 

asp.szt. Barbara Stępień