Będzie więcej patroli w mieście i gminie Drzewica - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Będzie więcej patroli w mieście i gminie Drzewica

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł. insp. Wojciech Dworak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drzewica Pan Janusz Reszelewski podpisali porozumienie o służbach ponadnormatywnych.

W Sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie podpisano porozumienie o służbach ponadnormatywnych w ramach, którego na terenie miasta i gminy Drzewica zostanie zwiększona ilość patroli policyjnych, które będą kierowane w miejsca szczególnie zagrożone.  Jest to już kolejne tego typu porozumienie podpisane z lokalnymi władzami samorządowymi.

Zgodnie z porozumieniem policjanci będą pełnić dodatkową służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego, a umundurowane patrole będą skierowane w najbardziej zagrożone miejsca. W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców  zadaniem funkcjonariuszy będzie przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń, poprawa porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie. Gmina na ten cel przeznaczyła 5 tysięcy złotych, co pozwoli na uruchomienie dodatkowych 10 dwuosobowych patroli policyjnych.

 

asp.szt. Barbara Stępień

.