Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem wozu asenizacyjnego.

Dwie osoby poważnie ranne, to bilans wypadku drogowego do którego doszło 23 czerwca 2018 roku około godziny 14.00 w miejscowości Petrykozy w gminie Białaczów.

 Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci  wstępnie ustalili, że  19 letni  kierowca opla vectry,  w miejscowości Petrykozy  na prostym odcinku drogi  prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości oraz podczas najprawdopodobniej nieprawidłowego  wyprzedzania   uderzył w tył  wozu asenizacyjnego, ciągniętego przez ciągnik rolniczy. Policjanci ustalili, że w momencie  zderzenia  kierowca ciągnika rolniczego skręcał w lewo, a w tym samym czasie  kierowca opla podjął manewr wyprzedzania.

Kierujący ciągnikiem  rolniczym zbiegł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem na miejsce policji. Mężczyzna ukrywał się przed poszukującymi go policjantami. Zgłosił się do opoczyńskiej jednostki policji  następnego dnia i złożył  wyjaśnienia. Kierowca opla 19 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego  z poważnymi obrażeniami ciała, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafił do szpitala w Łodzi,   dwóch pasażerów opla w wieku 19 i 22 lat  trafiło do szpitali w  Końskich oraz Opocznie.  Od kierowcy opla  została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Trwające w tej sprawie postępowanie  będzie miało na celu ustalenie faktycznego przebiegu zdarzenia.

 

Apelujemy do kierowców o ostrożna jazdę. Nadmierna prędkość  w obszarze zabudowanym stwarza  olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Pamiętajmy, że   w terenach wiejskich w okresie wakacyjnym poruszają się pojazdy rolnicze, możemy napotkać także  pieszych, dzieci, zwierzęta  gospodarskie.  Dlatego tak niezwykle ważne jest, by nie przekraczać dopuszczalnej prędkości i zachować szczególną ostrożność.

 

asp. szt. Barbara Stępień