Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Opoczyńskie działnia w ramach ogólnopolskiej akcji "Niechronieni"

Opoczyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. Panem Michałem Kędziora, przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej dedykowanej niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Działania były realizowane dwutorowo. Najpierw policjanci przeprowadzili egzamin praktyczny dla uczniów SP w Białaczowie na pierwszy w życiu dokument uprawniający najmłodszych do poruszania się po drogach. Wszyscy, którzy podeszli do egzaminu na kartę rowerową wykazali się wiedzą i umiejętnościami.

 

Kolejny etap działań skierowany był do pieszych i rowerzystów. Dzięki wsparciu  WORD PIOTRKOW TRYB, każdy napotkany niechroniony uczestnik ruchu drogowego, oprócz garści dobrych rad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, otrzymał także kamizelkę odblaskową. Pamiętajmy, że poruszając się po drogach, szczególnie po zmroku, dzięki elementom odblaskowym znacząco poprawiamy swoje bezpieczeństwo. Jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców. A nic tak nie jest ważne w życiu jak zdrowie i bezpieczeństwo.

Dziękujemy za każdą rozmowę, ciekawe spostrzeżenia, ogrom uśmiechu i pozytywnej energii jakimi nas Państwo obdarzyliście podczas spotkań . I nie zapominajcie o noszeniu odblasków.

 

asp.szt. Barbara Stępień

  • dzieci  podczas egzaminu na karte rowerową, boisko szkolne,  policjanci egzaminują podczas   pokonania toru
  • Policjant wrecza   kamizelke odblakową
  • dwoje mlodych ludzi stoi tylem,  w kamizelkach odblaskowych, w tle policjant ruchu drogowego