Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Dzięki błyskawicznej reakcji opoczyńskich policjantów udało się uratować życie 27-letniego mężczyzny.

  Dramatyczny telefon od zrozpaczonego ojca, o prawdopodobnym targnięciu się na życie jego 27-letniego syna, dyżurny opoczyńskiej policji odebrał 17 września 2018 roku, o godzinie 05.00. Rodzice chłopaka wraz z jego dziewczyną, przez chwilę szukali go na własną rękę jednak kiedy w sprawdzanych przez siebie miejscach nie zastali 27-latka powiadomili o sytuacji opoczyńską policję. Policjantom udało się odnaleźć i uratować desperata.

 2. Postawa godna pochwały

  Podróżująca hondą para, udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla zafiry.

 3. Trzy ofiary śmiertelne wypadku pod Opocznem

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku , do którego doszło 20 września przed godziną 6. 00 rano na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Wójcin w pow. opoczyńskim. Wstępnie ustalono, że kierujący motocyklem 44 letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego na prostym odcinku drogi, pomimo zakazu, wyprzedzał ciąg pojazdów i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym toyota, którym podróżowały 3 osoby. Zarówno toyota jak i motocykl dodatkowo zderzyły się z kierowcą lawety. Wszystkie pojazdy wjechały do przydrożnego rowu. Na miejscu śmierć poniosły dwie pasażerki toyoty oraz motocyklista. Kierowca toyoty trafił do szpitala.

 4. Władze opoczyńskiego Magistratu pogratulowały "Dzielnicowemu Roku"

  Władze gminy Opoczno, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Rafałem Kądziela, Zastępcami: Anną Zięba, Zbigniewem Sobczykiem, a także z Sekretarzem Miasta Tomaszem Łuczkowskim, w obecności kierownictwa opoczyńskiej policji pogratulowali starszemu dzielnicowemu asp. Piotrowi Laskowskiemu, zajęcia I miejsca w Konkursie Dzielnicowy Roku Województwa Łódzkiego.

 5. asp. Piotr Laskowski, najlepszym dzielnicowym garnizonu łódzkiego.

  Starszy dzielnicowy asp. Piotr Laskowski zdobył pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie „Dzielnicowy Roku”. Nasz kolega, będzie reprezentować garnizon łódzki w konkursie ogólnopolskim.

 6. Bezpieczny przedszkolak

  Starszy Dzielnicowy asp. Piotr Laskowski, spotkał się z przedszkolakami z opoczyńskiej ósemki. Policjant rozmawiał z dziećmi o tym jak zachowywać się bezpiecznie.

 7. Poszukiwany przez opoczyńskich kryminalnych za przestępstwa narkotykowe, zatrzymany na warszawskim lotnisku.

  Podejrzany o uprawę, udzielanie i posiadanie środków odurzających, 29 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Kierował seicento" na podwójnym gazie" Wjechał do przydrożnego rowu.

  Nietrzeźwy 39 letni kierowca fiata seicento, na drodze krajowej DK12, w miejscowości Strzelce, stracił panowanie nad samochodem doprowadzając do jego wywrócenia, a w konsekwencji zakończył podróż w przydrożnym rowie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Okazało się, że 39 latek jest nietrzeźwy, w chwili zdarzenia miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 9. Zatrzymani nietrzeźwi sprawcy kolizji drogowych

  Pomimo wielokrotnych apeli policji o powstrzymanie się od kierowania samochodami na „podwójnym gazie", znowu na drogach naszego powiatu pojawiają się tacy nieodpowiedzialni kierowcy, którzy narażają nie tylko siebie ale i innych na niebezpieczeństwo. Policja w takich sytuacjach działa restrykcyjnie i stanowczo. Nie ma bowiem przyzwolenia na takie zachowania na drodze. Nietrzeźwy człowiek nie ma prawa kierować żadnymi pojazdami mechanicznymi.

 10. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Powiecie Opoczyńskim-Podsumowanie

  Za nami ponad pół roku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od chwili jej wprowadzenia, na terenie powiatu opoczyńskiego do dnia 17 marca 2017 roku, mieszkańcy zgłosili ogółem 519 przypadków różnych zagrożeń z czego 195 po zweryfikowaniu okazało się potwierdzonymi, natomiast w 311 przypadkach informacje nie zostały potwierdzone. W dalszym ciągu policjanci weryfikują wpływające niemal każdego dnia zgłoszenia.

Linki

Tagi

ferie nieletni woda bezpieczne wakacje wprowadzenie MSWiA dzielnicowi przemyt zagrożenia dokumenty uczeń motocykl głuchoniemi szkoła zima wypadek niebieska karta wakacje piłka sieć usiłowanie rozboju kradzież chuliganski wybryk oszust bezpieczeństwo droga nielegalna broń pijani kierowcy dzecko zaginione kradzież mieszkaniowa kieszonkowiec złodziej duchowni internet profilaktyka Gepard dziecko zaginione naczepa piłka nożna porozumienie mistrzynie podsumowanie Policja oszustwo Turniej prewencja trudne warunki drogowe posterunek sklep kolizja