Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Nietypowa interwencja opoczyńskich dzielnicowych

  O tym, że policjanci każdego dnia spotykają się z różnymi, często nietypowymi interwencjami nie trzeba nikogo przekonywać. Zdarzało się już, że mundurowi zabezpieczali błąkająca się po drodze krajowej kozę czy pomagali w schwytaniu byka, który nie chciał wsiąść do przygotowanego dla niego transportu. Tym razem opoczyńscy policjanci wezwani zostali do znalezionego w polu żółwia, którego nazwali „Szybki Lopez”

 2. Eliminacje Powiatowe Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi rozstrzygnięte.

  11 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyły się powiatowe eliminacje do Konkursu o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi dla szkół średnich. Ten etap zawodów organizowała Komenda Powiatowa Policji w Opocznie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Opocznie. W konkursie uczestniczyły czteroosobowe reprezentacje 3 szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

 3. Wypadek w Radzicach Małych. Apelujemy do pieszych o zachowanie ostrożności

  W Radzicach Małych 81 letnia kobieta wtargnęła z pobocza wprost pod nadjeżdżającego opla. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafiła do jednego z łódzkich szpitali.

 4. Będą służby ponadnormatywne w gminie Sławno i gminie Paradyż

  Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł. insp. Konrad Kobierski oraz Wójtowie gmin Sławno i Paradyż podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji .zwiększeniu liczby patroli policyjnych, poprzez zorganizowanie dodatkowych służb prewencyjnych.Wójtowie obu gmin od lat współpracują z opoczyńską Policją i wspólnie z mundurowymi podejmują szereg działań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gmin Paradyż i Sławno.Dzięki zrozumieniu i przychylności Rady Gminy Paradyż oraz Rady Gminy Sławno, podjęto decyzję o zwiększeniu liczby patroli policyjnych, poprzez zorganizowanie dodatkowych służb prewencyjnych.

 5. Ukradła portfel ze sklepowej lady.

  Opoczyńscy policjanci zatrzymali 35 letnią kobietę, która ze sklepowej lady ukradła etui z dokumentami i pieniędzmi. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Zatrzymany złodziej

  Policjanci opoczyńskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu. 27 latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Będzie więcej patroli w mieście i gminie Drzewica

  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł. insp. Wojciech Dworak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drzewica Pan Janusz Reszelewski podpisali porozumienie o służbach ponadnormatywnych.

 8. Uczniowie z Wójcina oraz Prymusowej Woli zwycięzcami Powiatowych Eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Wymagający rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego, test wiedzy – takie zadania czekały uczestników powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się w Poświętnem. Zwycięzcy będą reprezentować powiat opoczyński w finale wojewódzkim.

 9. Konkurs pt. „Agresji STOP mówimy. Przemocy nie lubimy”

  Komenda Powiatowa Policji w Opocznie oraz Szkoła Podstawowa w Brzustowcu –filia w Krzczonowie ogłaszają Konkurs pt. „Agresji STOP mówimy. Przemocy nie lubimy”

 10. Konkurs dla dzielnicowych - finał w czerwcu !

  Komenda Wojewódzką Policji w Łodzi organizuje Konkurs dla policjantów dzielnicowych garnizonu łódzkiego pod nazwą „Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego” Zgodnie z zaakceptowanym regulaminem przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone w następujących etapach: 1) etap I - eliminacje na szczeblu komend powiatowych/miejskich do 7 maja 2018 r. 2) etap II - sporządzenie prezentacji multimedialnej do 16 maja 2018 r. 3) etap III - finał konkursu 22 i 23 maja 2018 r. R

Linki

Tagi

bezpieczeństwo dzielnicowi sklep kradzież mieszkaniowa wprowadzenie głuchoniemi usiłowanie rozboju uczeń dokumenty Gepard bezpieczne wakacje niebieska karta motocykl posterunek złodziej MSWiA zagrożenia kolizja wakacje prewencja profilaktyka mistrzynie dzecko zaginione zima sieć ferie kieszonkowiec duchowni kruszywo oszustwo oszust podsumowanie piłka nożna chuliganski wybryk kradzież ostrożnie pijani kierowcy nieletni nielegalna broń piłka woda szkoła odszkodowanie porozumienie przemyt internet droga Turniej Policja wypadek