Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
zjz

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelne potrącenie pieszego w Januszewicach.

  9 sierpnia 2020 roku około godziny 21.00 w miejscowości Januszewice na drodze wojewódzkiej 713 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego prowadzącego rower.

 2. Oszustwo na"Amerykańskiego żołnierza"- nie daj sie nabrać!

  Policjanci ostrzegają przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Sprawcy często podają się za amerykańskich żołnierzy bądź za weteranów wojennych. Mieszkanka powiatu opoczyńskiego w ten sposób straciła kilkanaście tysięcy złotych.

 3. Wypadek na DW 713 w Kamieniu- poszukiwani świadkowie

  Opoczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego w Kamieniu gmina Sławno

 4. Powiatowe Obchody Święta Policji

  Służyć ludziom- obowiązek i przywilej- to hasło na co dzień przyświeca opoczyńskim policjantom w służbie, stało się ono także motywem przewodnim powiatowych obchodów Święta Policji w 95 rocznicę powołania kobiet do służby w największej formacji mundurowej w Polsce. W tym roku obchody święta z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju zostały ograniczone do uroczystej zbiórki. 21 lipca 2020 roku był szczególnym dniem dla opoczyńskich stróżów prawa. W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. To wyjątkowy dzień dla funkcjonariuszy i wszystkich tych, którzy na co dzień wspomagają ich służbę. To okres wyróżnień, wręczania awansów, nominacji i odznaczeń.

 5. Ulice miast to nie tory wyścigowe- kierowco zwolnij!

  Od stycznia 2020 roku opoczyńscy policjanci zatrzymali 41praw jazdy, kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50km./h . Niechlubnym rekordzistą jazdy z nadmierną prędkością jest kierujący citroenem, który 15 czerwca br. w Petrykozach przy ograniczeniu prędkości do 50 km./ h jechał z prędkością 122 km/h , czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 6. Tragiczny finał poszukiwań na zbiorniku wodnym w Miedznej Murowanej

  Zbiornik w Miedznej Murowanej jest zbiornikiem retencyjnym i kąpiel tam jest ZABRONIONA ! 28 czerwca utonął tam 17-latek. Tym razem od wczoraj poszukiwaliśmy 55-letniej kobiety, która wypłynęła na akwen na materacu i zaginęła. Niestety dotarły do nas tragiczne informacje.2 lipca br. około godziny 10.00 strażacy z zalewu wyłowili ciało zaginionej 55 latki.

 7. Jechał z Sulejowa do Opoczna na podwójnym gazie

  Cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pięć tysięcy grzywny – to kara jaka otrzymał 28 letni obywatel Ukrainy, który trasę z Sulejowa do Opoczna pokonał mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę w centrum Opoczna zatrzymali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy ścigali 28 latka od Sulejowa.

 8. Tragiczny wypadek motocyklisty. Apelujemy o ostrożną jazdę!

  Policjanci z opoczyńskiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 22-letni motocyklista. Do wypadku doszło na DK-12 w miejscowości Radonia w gminie Mniszków. Apelujemy do kierowców o ostrożną i zgodną z obowiązującymi przepisami jazdę.

 9. Policyjne patrole nad opoczyńskimi zbiornikami wodnymi

  Niestety w powiecie opoczyńskim sezon wypoczynku nad wodą rozpoczął się tragicznie. Od początku wakacji, utonęły już trzy osoby. W związku z tym 5 lipca 2020 roku, nad zbiornikami wodnymi w powiecie opoczyńskim tj. w Opocznie, Drzewicy, Miedznej Murowanej, służbę pełnili policjanci z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Łodzi, którzy wspomagali opoczyńskich mundurowych w dotarciu do jak największej ilości osób i uświadomieniu im zagrożeń jakie wynikają z kąpieli w miejscach zabronionych.

 10. Potrącenie rowerzysty w Wójcinie. Prosimy o zachowanie ostrożności na drogach.

  Wielokrotnie informowaliśmy o zagrożeniach na jakie narażeni są rowerzyści czy piesi . Warto pamiętać, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Istotne jest to aby pieszy, czy rowerzysta także zwracali uwagę na to w jakich miejscach przekraczają drogę, czy na pewno ich zachowanie nie doprowadzi do nieszczęścia.Niestety tych prostych zasad zabrakło 5 lipca 2020 roku na drodze krajowej nr 74 w Wójcinie, gdzie około godziny 10.00, doszło do potrącenia rowerzysty.

Linki

Tagi

dzielnicowy wypadek włamanie internet zagrożenia ruch drogowy piłka nożna oszust kradzież rozbój kieszonkowiec droga kolizja szkoła sieć BRD ratownik medyczny Policja zespół interdyscyplinarny urząd kontrabanda profilaktyka Turniej złodziej przywłaszczenie dzielnicowi porozumienie ferie kradzież z włamaniem Solec pobicie nietrzeźwy kierowca nielegalna broń zima pijany pałka teleskopowa przemyt drzewica nietrzeźwy nieletni wypadek przy pracach polowych dokumenty sklep wjechał w balkon oszustwo bezpieczne wakacje narkotyki wakacje bezpieczeństwo baiery ochronne