Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas
zjz

Najczęściej czytane

 1. Nieprawidłowo wyprzedzał opla.

  Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 10 lutego 2020 roku o godzinie 15.40 w Stużnie w gminie Opoczno. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 32 letni mieszkaniec powiatu koneckiego jadąc motocyklem marki Kawasaki nieprawidłowo wyprzedził 38 letniego kierującego oplem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Okazało się, że motocyklista nie posiada uprawnień do kierowania. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Kierowca motocykla został ukarany mandatem karnym.

 2. Przyjmujemy zgłoszenia na Turniej Halowy! Nie czekaj! Zgłoś swoją drużynę już dziś!

  Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na kolejną edycję Halowego Turnieju w Piłkę Nożną o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie, pod hasłem "Alkohol?Narkotyki? Nie! Dziękuje!. Turniej odbędzie się w dniach 23 i 24 marca 2020 roku . Ważne! Finaliści najstarszej kategorii wiekowej, będą reprezentować nasz powiat w w turnieju dla szkół podstawowych „MUNDIAL UNIEJÓW” , który odbędzie się 1 czerwca br. w obiekcie sportowym im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.

 3. Zachęcamy do korzystania z aplikacji "Moja Komenda"

  Przypominamy o możliwości korzystania z bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda”. Została przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS. Co ważne aplikacja zawiera bazę danych o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju.

 4. Potrącił brata wózkiem widłowym

  Opoczyńska policja została powiadomiona o wypadku przy pracy na terenie jednej z firm w Drzewicy. Na miejscu jako pierwsi byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Okazało się, że 27-letni kierujący wózkiem widłowym, potrącił swojego 35-letniego brata. Policjanci udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy.

 5. Poszukujemy świadków potrącenia rowerzysty w Strzyżowie. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia!

  Opoczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 6 października 2019r przed godziną 21.00 w miejscowości Strzyżów. Zapewniamy anonimowość.

 6. Podsumowanie 2019 roku- odprawa opoczyńskich policjantów

  30 stycznia 2020 roku, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca 2019 rok.

 7. Poszukiwany sprawca oszustwa

  Opoczyńscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa. Do przestępstwa doszło 4 grudnia 2019 roku pomiędzy godziną 13.00 - 13.10, w Opocznie na ulicy Piotrkowskiej. Rysopis podejrzewanego: Wiek- około 40 lat, wzrost około 180 cm, średnia budowa ciała, na twarzy kilkudniowy zarost.

 8. Jechał zgniecionym przez drzewo autem

  Kierujący w różny sposób tłumaczą swoją niefrasobliwość czy też brak odpowiedzialności na drodze. Tym razem policjanci po raz pierwszy mieli do czynienia z kontrolowanym samochodem, który był praktycznie złamany na pół, a mimo to właściciel dalej nim jechał. Wcześniej na pojazd spadło drzewo. Kierujący zapomniał nie tylko o zdrowym rozsądku ale także o przepisach, które regulują dopuszczenie pojazdu do ruchu.

 9. Opoczyńscy policjanci poszukują sprawcy śmiertelnego potrącenia pieszego

  Do tragicznego wypadku doszło 23 stycznia 2020 roku, około godziny 21.30 na drodze gminnej w Chełstach w gminie Żarnów.

 10. Służba w Policji w innej odsłonie- nowy projekt opoczyńskich policjantów dedykowany młodzieży

  Od cywila do policjanta- wydarzenie zorganizowane przez opoczyńskich policjantów z udziałem funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przyciągnęło na salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury w Opocznie tłumy młodzieży ze szkół średnich powiatu opoczyńskiego. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, Laboratorium Kryminalistycznego, Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Zespół Negocjatorów Policyjnych, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Całość poprowadzili kom. Dariusz Filipczak z łódzkiej policji oraz asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Linki

Tagi