Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożenia
Info dla GN
Dzielnicowy bliżej nas

Najczęściej czytane

 1. Poszukujemy świadków potrącenia rowerzysty w Strzyżowie. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia!

  Opoczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 6 października 2019r przed godziną 21.00 w miejscowości Strzyżów. Zapewniamy anonimowość.

 2. Zatrzymani sprawcy pobicia w barze

  Dzięki informacjom od mieszkańców oraz pracy opoczyńskich kryminalnych 5 mężczyzn podejrzanych o pobicie w jednym z lokali gastronomicznych w Opocznie zostało zatrzymanych i już usłyszało zarzuty.

 3. Uczniowie z "Żeroma" finalistami eliminacji powiatowych Konkursu o Puchar Komendata Wojewódzkiego Policji w Łodzi! Gratulujemy!

  W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie w Eliminacjach Powiatowych Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi stanęły reprezentacje opoczyńskich szkół średnich. Młodzież konkurowała ze sobą w teście wiedzy i na torze przeszkód. Zwyciężyła drużyna z opoczyńskiego „Żeroma” i to oni będą reprezentować powiat opoczyński w finale wojewódzkim.

 4. Z uczniami Szkoły Podstawowej w Sławnie o bezpieczeństwie

  Na zaproszenie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Sławnie, asp.szt. Barbara Stępień oraz mł. asp. Sławomir Kochanowski rozmawiali z uczniami klas młodszych na temat bezpieczeństwa , bowiem nie od dziś wiadomo,że gram profilaktyki jest lepszy niż kilogram leczenia.

 5. Oferował do sprzedaży fałszywe monety kolekcjonerskie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, zatrzymali 29-latka, podejrzanego o sprzedaż fałszywych monet kolekcjonerskich. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 6. Z bronią napadał na sklepy

  Opoczyńscy kryminalni zatrzymali 20 latka podejrzanego o popełnienie trzech rozbojów z użyciem broni pneumatycznej . Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 7. 52 latek ugodził kolegę nożem

  Wspólne spożywanie alkoholu zakończyło się ugodzeniem 50 letniego mężczyzny nożem w szyję. Sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 8. Nietrzeźwy tata opiekował się synkiem

  Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który przejechał z synem na odpust. Zamiast spędzać czas z dzieckiem, pił alkohol. Chłopiec został przekazany pod opiekę mamy. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia śledczych, mężczyźnie grozić może odpowiedzialność karna za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Od przedszkolaka do licealisty- cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą

  Początek roku szkolnego to doskonała okazja do rozmów z młodymi ludźmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Opoczyńscy policjanci w ramach realizowanych zadań związanych z prewencją kryminalną i profilaktyką na terenie całego powiatu opoczyńskiego odbywają szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą. Przypominają o najważniejszych zasadach ruchu drogowego jak też zwracają uwagę na postawę uczniów i przypominają o grożącej odpowiedzialności karnej za ewentualne zachowanie niezgodne z prawem.

 10. "Sezon na zaginięcia"- grzybiarzu zabierz ze sobą telefon

  Wrzesień to sezon wysypu grzybów, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Niestety wraz z tym mogą nasilić się zgłoszenia dotyczące zaginięć . Doświadczenia z ubiegłych lat pokazują jednoznacznie, że wiele osób w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu.

Linki

Tagi