Policyjne Mistrzynie Świata w Piłce Nożnej - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Opocznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne Mistrzynie Świata w Piłce Nożnej

Policyjna piłkarska drużyna kobiet, której kapitanem jest mł. asp. Izabela Zdonek z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie,wywalczyła złoty medal podczas Międzynarodowego Turnieju w Piłkę Nożną Kobiet, który odbył się w dniach 11-15 maja 2017 roku na Majorce.W rywalizacji o puchar najlepszej kobiecej drużyny brało udział 10 zespołów. W meczu finałowym polskie policjantki rozgromiły reprezentację żandarmerii francuskiej 3:0

To już drugi udział Polek w tak ważnym turnieju. W ubiegłym roku, zdobyły srebro. Tegoroczne rozgrywki pokazały jedynie doskonałą formę i przygotowanie polskich policjantek. Jak same napisały na swoim społecznościowym profilu” Byłyśmy nie do zatrzymania”. Zwycięstwo w turnieju poza pucharem i złotymi medalami zapewniło im w ramach głównej nagrody- udział w jesiennych halowych zawodach 35 World Police Indoor Soccer Tournament w Holandii.

Jak mówi kapitan drużyny- mł.asp. Izabela Zdonek, to niepowtarzalne chwile, kiedy po zwycięskim meczu, podczas dekoracji medalami, setki kilometrów od kraju, przy pełnych trybunach można z dumą śpiewać Mazurek Dąbrowskiego.

Udział w turnieju to nie tylko promocja Polskiej Policji, to także udowodnienie,że można pokonywać własne słabości i pokazanie, że piłka nożna kobiet jest wbrew pozorom bardzo popularnym sportem. Obecnie regularnie trenuje siedem policyjnych drużyn w całej Polsce. Najlepsze zawodniczki wchodzą w skład Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej Kobiet.

Piłkarki, grające w reprezentacji polskiej Policji, spotykają się na treningach raz w miesiącu. Zjeżdżają się z całego kraju do Warszawy, wykorzystując czas poza służbą.

Wartym podkreślenia jest fakt, że polskie policjantki udział w turnieju zorganizowały we własnym zakresie. Dzięki uprzejmości PZPN policyjne reprezentantki mogły występować w firmowych koszulkach.

W związku z tak wielkim międzynarodowym sukcesem opoczyńskiej policjantki, kierownictwo komendy wspólnie z władzami samorządowymi podczas krótkiego spotkania zorganizowanego w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Opocznie pogratulowało naszej koleżance. Przedstawiciele władz samorządowych jednym głosem stwierdzili, że to najlepsza promocja nie tylko powiatu opoczyńskiego na arenie międzynarodowej ale także zachęta dla młodych osób, by postawić na zdrowy styl życia, na sport.

Wartym podkreślenia jest fakt,że Izabela Zdonek poza służbą kieruje dziewczęcą drużyną piłkarską przy klubie sportowym LZS Kaja w Opocznie. Pod jej okiem młode zawodniczki trenują i wygrywają kolejne turnieje.

 

Oto skład zwycięskiej drużyny

mł. asp. Izabela Zdonek KOMENDA POWIATOWA POLICJI W OPOCZNIE (kapitan drużyny)
post. Katarzyna Żak KWP RADOM

st. sierż. Katarzyna Borowiec KWP ŁÓDŹ

asp. Gabriela Szymska KWP KRAKOW

st. post. Malwina Mazur KWP GORZÓW WIELKOPOLSKI

st. sierż. Monika Sławek KWP KIELCE

st. post. Karolina Grześkowiak KWP POZNAŃ

st. post. Katarzyna Pilipiuk KSP

post. Marcelina Pawlik KWP KATOWICE (bramkarka)

sierż. sztab. Sylwia Własny KSP (grająca trenerka)


Mistrzyniom serdecznie gratulujemy.

st.asp. Barbara Stępień