Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy na opoczyńskich drogach

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem i mogą spowodować tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś alkohol ? Nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.


18 grudnia 2023 roku, opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych.
W miejscowości Chełsty w gminie Żarnów, o godzinie 15.45, patrol policji z Komisariatu Policji w Paradyżu, zatrzymał do kontroli kierującego audi. Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że 49-latek ma w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Godzinę później, w miejscowości Augustów w gminie Drzewica, policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli 40-letniego kierującego toyotą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.
Nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.
Apelujemy do kierowców o rozsądek i trzeźwość na drodze.
Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.
Przypominamy, że kierującemu, który popełnia przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w myśl obowiązujących przepisów grozi:

  • 10 punktów karnych,

  • grzywna,

  • pozbawienie wolności do lat 2 oraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów,

  • za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

  • sankcja na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 zł).

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem i powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.
 
asp.sztab. Barbara Stępień

 

Powrót na górę strony