Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał pałki teleskopowe bez wymaganego zezwolenia

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją opoczyńskiej komendy policji, ujawnili i zabezpieczyli 6 sztuk pałek teleskopach, które do sprzedaży oferował 45 letni obywatel Białorusi, na stałe przebywający w Polsce. Mężczyzna nie posiadał koncesji na obrót materiałami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym czym naruszył przepisy Ustawy o Działalności Gospodarczej.

Policjanci w ramach działań prowadzonych w kierunku ujawniania osób, które wprowadzają do obrotu wyroby z podrobionymi lub bezprawnie  naniesionymi znakami towarowymi lub koncesjonowanymi, uzyskali informację,że na jednym ze stoisk handlowych w Poświętnem, oferowane sa do sprzedaży pałki teleskopowe. Przepisy tej materii są dość jasne, każdy kto chce sprzedawać tego typu  przedmioty musi mieć wymaganą koncesję.

Pałka teleskopowa posiadająca zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zwierająca wkładkę z takiego materiału, jak można przeczytać w Ustawie o Broni i Amunicji, obok kastetów należy do „narzędzi i urządzeń, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu”, czyli są traktowane jak broń.

Zatem każdy kto  prowadzi działalność gospodarczą i chciałby obracać tego rodzaju przedmiotami musi  zdobyć koncesję na  obrót materiałami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

 

 asp. szt. Barbara Stępień