Dostępność architektoniczna Komendy Powiatowej Policji w Opocznie
Dostępność architektoniczna
Komenda Powiatowa Policji w Opocznie, Aleja Dąbrówki 1, 26-300 Opoczno.
Komenda Powiatowa Policji w Opocznie, mieści się w Opocznie przy Alei Dąbrówki 1. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną umieszczoną na gmachu budynku przy wejściu głównym. Siedziba komendy składa się jednego trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdują się pomieszczenia administracyjno-biurowe. Budynek wyposażony jest w windę.
Dojazd do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie
Do komendy można dojechać komunikacją miejską. Najbliższy przystanek mieści się przy ul. Ludwika Waryńskiego, w odległości ok. 300 m od budynku komendy.
Parking
Przed budynkiem, na parkingu od Alei Dąbrówki wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Wejście do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.
Do wejścia głównego prowadzą schody oraz podjazd dla wózków. W holu głównym znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek oznaczony napisem Recepcja. Biuro przepustek znajduje się po prawej stronie od wejścia. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego, natomiast posiada laptopa z zainstalowaną aplikacją Cisco Jabber, która umożliwia zdalne połączenie z tłumaczem języka migowego.
Po prawej stronie od wejścia znajduje się pomieszczenie Oficera dyżurnego. Aby skontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym bądź jego zastępcą, można skorzystać z mikrofonu który jest zamontowany przy szybie oddzielającej dyżurkę. W tym samym miejscu na blacie przy szybie, po lewej stronie stoi aparat telefoniczny. Można z niego skorzystać aby połączyć się z policjantem lub pracownikiem Policji.
Po lewej stronie od wejścia, znajduje się toaleta dla interesantów, przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Następnie, po lewej stronie od wejścia, za drzwiami do toalety, umiejscowiony jest pokój przesłuchań, umożliwiający obsługę interesanta z niepełnosprawnością. Wejścia do pomieszczeń w holu głównym pozbawione są barier architektonicznych. Na wprost od wejścia głównego znajduje się wejście na teren obiektu. Drzwi otwierane są przy użyciu czytnika. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie KPP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KPP (osoby wprowadzającej).
Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu nie posiada barier architektonicznych. Drzwi wejściowe otwierają się szeroko, umożliwiając swobodny wjazd osoby z niepełnosprawnością ruchową. W budynku jest winda. Każde piętro jest oznaczone numeracją. Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braila. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego.
Komisariat Policji w Paradyżu
Siedziba Komisariatu Policji w Paradyżu znajduje się w budynku przy ulicy Przedborskiej 31a, (26-333 Paradyż). Obiekt ten składa się z 1 budynku, dwukondygnacyjnego, w którym znajdują się pomieszczenia administracyjno-biurowe.
Dojazd do Komisariatu Policji w Paradyżu
Dojazd do budynku zapewniony jest z drogi publicznej z ulicy Przedborskiej poprzez wewnętrzną drogę dojazdową.
Parking
W bliskiej odległości od wejścia głównego przy ul. Przedborskiej, bezpośrednio przed budynkiem komisariatu znajduje się parking, wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Wejście do budynku komisariatu Policji w Paradyżu.
Wejście do budynku głównego znajduje się na poziomie 0, od strony północnej, budynek jest oznaczony tablicą informacyjną. Wejście główne dostępne jest dla interesantów i prowadzi wprost do holu głównego, gdzie znajduje się recepcja. Z holu głównego zapewniono dostęp drzwiami do strefy o ograniczonym dostępie. Pomieszczenie recepcji ma bezpośredni wgląd na hol główny. Z holu głównego zapewniono dogodny dostęp do pomieszczenia interesantów oraz toalety dla interesantów. Toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z holu głównego przy recepcji. Po terenie KP poruszają się w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KP (osoby wprowadzającej). Można również kontaktować się telefonicznie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Opocznie pod numerem telefonu 47 8463 211. Z osobami niepełnosprawnymi można wykonywać czynności służbowe jedynie na parterze budynku. Pomieszczenia komisariatu zlokalizowane są na dwóch kondygnacjach, gdzie znajdują się także toalety. W budynku nie ma windy. Każde piętro jest oznaczone numeracją. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braila. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego.
Posterunek Policji w Drzewicy
Posterunek Policji w Drzewicy, w którym interesanci mogą załatwić sprawę, znajduje się pod adresem ul. Generała Władysława Sikorskiego 1, 26-340 Drzewica. Siedziba Posterunku oznaczona jest tablicą informacyjną znajdującą się na ścianie przedniej budynku, który posiada ogrodzenie ze wszystkich stron. Przed ogrodzeniem, bezpośrednio przy bramie wjazdowej znajdują się dwa miejsca parkingowe, na placu wewnętrznym mogą również parkować pojazdy interesantów. Nie ma tutaj wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek Posterunku Policji w Drzewicy składa się z dwóch kondygnacji, jest podpiwniczony. Budynek nie posiada żadnych oznaczeń dla osób poruszających się na wózkach. Wejście do budynku prowadzi schodami, nie ma zapewnionego podjazdu dla osób poruszających się na wózkach, brak jest windy dla osób z niepełnosprawnościami. Przy schodach i drzwiach wejściowych nie ma czytnika ani dzwonka. Wejście główne dostępne jest dla interesantów i prowadzi wprost do holu głównego, gdzie znajduje się pomieszczenie oszklone – recepcja. W holu znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami oraz stół z krzesłami. Z holu głównego jest ograniczony dostęp do pomieszczeń biurowych. Pomieszczenie recepcji ma bezpośredni wgląd na hol główny. W holu znajduje się dzwonek przywołujący funkcjonariusza posterunku, który przyjmuje interesanta lub kieruje do policjantów pełniących służbę. Pomieszczenia biurowe oraz toalety znajdują się na parterze i piętrze, nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Czynności z osobami z niepełnosprawnością ruchową, za ich zgodą mogą być wykonywane w ich miejscach zamieszkania. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braila. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego.