Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- Konferencja

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odbyła się konferencja dotycząca uruchomionego programu Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Policjanci przybliżyli założenia programu, a także omówili nową koncepcję pracy dzielnicowego.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 50 przedstawicieli samorządów, instytucji, szkolnictwa i organizacji współpracujących z Policją w  zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu,lokalni dziennikarze. Wszyscy mogli zapoznać się z założeniami programu map zagrożeń. Dodatkowo, w czasie trwania konferencji przed budynkiem MDK w Opocznie policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi w mobilnym centrum informacyjnym przybliżali mieszkańcom zasady obsługi mapy zagrożeń. Każdy kto miał życzenie mógł pod okiem policjantów sprawdzić działanie programu.

Natomiast równolegle w sali widowiskowej MDK opoczyńscy policjanci przybliżali zaproszonym gościom założenia programu jak też omawiali zasady działania tej innowacyjnej formy współpracy służb z mieszkańcami. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Marek Grzegory Roróg, który wraz z Zastępca Komendanta Powiatowego Policji oprócz omawiania zasad działania programu zachęcali także do włączenia się poszczególnych instytucji w rozpowszechnianie informacji o mapie, podkreślając, iż dotarcie do szerokiego grona odbiorców gwarantuje zdobycie szerszej wiedzy i szybszą reakcję na ewentualne zagrożenia. To zaś przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.   

W trakcie konferencji pojawiły się także pytania dotyczące najczęściej strony technicznej przy korzystaniu z mapy zagrożeń jak i sposobów realizacji zadań zawiązanych z weryfikacją otrzymanych za jej pośrednictwem zgłoszeń. Na wszystkie zadane pytania udzielono wyczerpujących odpowiedzi.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do aktywnego włączenia się w tworzenie mapy zagrożeń. Każdy kto wejdzie na stronę Komendy Powiatowej Policji w Opocznie http://opoczno.policja.gov.pl/?serwis=eop i kliknie na pojawiający się baner Krajowej Mapy Zagrożeń zostanie przekierowany na stronę: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html, gdzie będzie mógł anonimowo zaznaczyć to miejsce, które w jego ocenie wymaga zwiększonego nadzoru służb policyjnych.

 

st.asp. Barbara Stępień

Powrót na górę strony